Gëzuar 28 Nëntorin!

Bashkaia Kukës ju uron gëzuar 28 Nëntorin, ditën e pavarsisë!

Cigareshitësja

Në bashkëpunim me Qendrën Kulturore të Bashkisë shfaqëm para publikut dramën e autorit Abdullah Troshupa "Cigareshitësja".

Kampionati Lokal i Sportit

Në bashkëpunim me Klubin Shumësportësh Kukësi organizuam Kampionatin Lokal në sportet mundje, minifutboll dhe volejboll.

"Festa e Miqësisë" në Kukës

Starton në Kukës "Festa e Miqësisë", një aktivitet i përbashkët i Bashkisë Kukës dhe birrës Elbar. Një atmosferë tërësisht festive me artistë të njohur të këngës shqiptare.

Hapësirat Publike

Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit Vendor (IMTV) vijon punën për prishjen e ndërtimeve pa leje në të gjitha lagjet e qytetit dhe rikthimin e hapësirave publike tek qytetarët.

Dita Botërore kundër Punës së Fëmijëve

"Fëmijët janë për tu dashur e adhuruar, jo për tu shfrytëzuar si vegla pune" ishte mesazhi që fëmijët e Kukësit përcollën me anë të një marshimi të organizuar në kuadër të kësaj dite.

"Fest 2016"

Në Pallatin e Kulturës "Hasan Prishtina" u organizua festivali tradicional i fëmijëve "Fest 2016".

Rrjeti ujitës

Pas më shumë se 20 vite, nëpërmjet Bordit të Kullimit, vumë në punë veprën më të madhe vaditëse Kanalin e Uzinës.

Kampionët e rinj

Ekipet e drejtuara nga trajnerët , Agim Bela (U17) dhe Gëzim Shehu (U19), siguruan titullin dhe daljen në Superligë disa javë përpara se të mbyllej gara.

Kukësi "Nderi i Kombit"

Për mikpritjen e rrallë dhe humanizmin e pashoq të treguar ndaj motrave e vëllezërve shqiptarë nga Kosova, gjatë shpërnguljes së tyre masive me dhunë nga makineria ushtarake e Millosheviçit në vitin 1999.

Dita Ndërkombëtare e Autizmit

Në Ditën Ndërkombëtare të Autizmit inaguruam fillimin e punimeve për Qendrën Sociale në Kukës.

21 Mars, dita e parë e Pranverës

Me ardhjen e Pranverës, të Dielën e fundit të muajit Mars ndodh edhe ndërrimi i orës. Kështu, këtë të Dielë, më 27 Mars, akrepat e orës do të zhvendosen një orë përpara.

Konferenca e donatorëve

U mbajt në Bashkinë Kukës konferenca e donatorëve ku prezantuam mbi 10 projekte prioritare për Kukësin, për të cilat kërkohen financime dhe ndihma e partnerëve ndërkombëtarë.

Dita e Verës

Zgjodhëm Qendrën Ditore të fëmijëve me aftësi ndryshe për të kaluar sëbashku Ditën e Verës.

Hyrja e qytetit

Nis puna për sistemimin e hyrjes së qytetit, hapjen dhe shtrimin e kanaleve kulluese.

Sheshi Skënderbej

Drejt përfundimit rikonstruksioni i "Sheshit Skënderbej" dhe parkut të qytetit

Dëgjesë Publike

U prezantua Drafti i Strategjisë dhe Analizës së Planit të Përgjithshëm Vendor për Bashkinë Kukës

Të njohim aktivitetin e bashkisë

Nxënësit e klasës së V-të A të shkollës 9-vjeçare "Riza Spahiu" vizituan Kryetarin e Bashkisë, me të cilin biseduan rreth aktivitetit të bashkisë dhe projekteve që ka bashkia në vijimësi.

Rikthehet bora në Kukës

Pas një moti të ngrohtë e të pazakontë për stinën, gjatë pasdites së sotme u rikthyen reshjet e borës duke zbardhur qytetin e Kukësit.

Ujësjellësi i Kukësit

Ka nisur puna për ndërtimin e Ujësjellësit të Kukësit (faza e dytë)

Mbjellja e drurëve dekorativë

Drejtoria e Shërbimeve ka nisur punën për zëvëndësimin dhe mbjelljen e drurëve dekorativë në shëtitoren e qytetit

Nxënësit e Ekselencës

Kryetari i Bashkisë priti në një takim të veçantë nxënësit e shkëlqyer të vitit shkollor 2014-2015, aktualisht studentë të vitit të parë në univeristet e vendit

Vendosja e Sinjalistikës

Për të rritur sigurinë rrugore por edhe për të krijuar më shumë hapësira për parkime, nisëm punën për vendosjen e sinjalistikës vertikale në rrugët e qytetit

Nostalgji dimri

Fëmijët shijojnë në mënyrën e tyre të veçantë borën e parë të këtij sezoni dimëror

Alpinistët e Kukësit

Në ditën ndërkombëtare të malit, 11 Dhjetor, alpinistët kuksianë bëjnë thirrje që ta vizitoni malin, ta doni e ta mbroni atë!

Aktualitet

Lexo të gjitha postimet

Kulturë

Kukësi, vështrim arkeologjik.

Bashkia Kukës organizoi sot promovimin e librit shkencor “Kukësi, vështrim arkeologjik”, i Prof. Dr. Luan Përzhitës, Drejtor i Institutit të Arkeologjisë.

Lexo të gjitha postimet

Sport

Kampionati Kombëtar i Volejbollit-U14.

Ne datat 28 dhe 29 Prill, ne qytetin e Rreshenit u zhvillua Kampionati Kombetar i Volejbollit per femra per grupmoshat U14. Ne kete kampionat, pas 27 vitesh mungese, u perfaqesua edhe Kukesi

Lexo të gjitha postimet

Argëtim

Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve në Kukës.

1 Qershori, Dita Nderkombetare e Femijeve e gjeti qytetin e Kukesit ne nje atmosfere qe veç femijet dine ta krijojne. Sheshi “Skenderbej” ishte qendra e festimeve, ku shume veprimtari zbavitese iu dedikuan teresisht femijeve.

Lexo të gjitha postimet